Szkolny Konkurs Ortograficzny Klas II i III

W marcu bieżącego roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny Klas II i III.

Głównym celem konkursu ortograficznego jest promowanie poprawnej pisowni jako atrakcyjnej dziedziny wiedzy i rozwijanie zainteresowań ortografią.

Po pierwszym etapie – klasowym, została  wyłoniona grupa mistrzów, która przeszła do etapu szkolnego. Ogółem w finale konkursu wzięło udział 18 uczniów klas II-III. Dzieci pisały dyktando i rozwiązywały test, który miał za zadanie sprawdzić poziom opanowanej wiedzy z zakresu ortografii. Różnorodne zadania zachęcały dzieci do wysiłku. Finaliści zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

Laureaci na poziomie klas II:

I miejsce – Jagna P. 2 c
II miejsce – Oliwia J. 2 a
III miejsce – Jonasz M. 2 c

Laureaci na poziomie klas III :

I miejsce – Igor K. 3 b
II miejsce – Kajetan Z. 3 c
III miejsce – Milena K. 3 a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym przyswajaniu zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.

Organizatorki: Izabela Jasek i Renata Sierota