Giełda Edukacyjna

Dnia 17 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mazańcowicach odbyła się Giełda Edukacyjna, w czasie której bielskie szkoły przygotowały dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych swoje edukacyjne oferty.

Również w tym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy uczniów klas ósmych wraz z wychowawcami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Dąbrowskiej w Jaworzu, aby mogli uczestniczyć w Giełdzie i skorzystać z oferty przedstawianej przez szkoły ponadpodstawowe.

Zgromadzonych gości oraz uczniów serdecznie powitała wicedyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Mazańcowicach Pani Katarzyna Piszczek. Giełdę rozpoczęły indywidualne prezentacje szkół, w trakcie których reprezentanci przekazywali najcenniejsze informacje dotyczące swojej szkoły, jednocześnie zachęcając ósmoklasistów do rozmów przy stoisku. Młodzież miała okazję, by zapoznać się z zasadami rekrutacji, profilami i kierunkami interesujących ich szkół.

Szkoły ponadpodstawowe goszczące u nas oprócz czasu, jaki poświęciły na udzielanie odpowiedzi na pytania nurtujące naszych uczniów, przygotowały również plakaty, ulotki promocyjne, liczne dekoracje, drobne upominki w postaci lizaków, długopisów, ołówków i smyczy. W Giełdzie Edukacyjnej brały udział także klasy siódme, które po raz pierwszy miały okazję przyjrzeć się całemu wydarzeniu, które za rok będzie zorganizowane dla nich.

Dziękujemy pięknie wszystkim szkołom ponadpodstawowym, które u nas gościły za przyjęcie naszego zaproszenia. Państwa obecność ponownie okazała się ogromnym wsparciem dla naszej młodzieży przy wyborze szkół. Zapraszamy za rok!

Prezentacja z wydarzenia:

GIEŁDA_EDUKACYJNA_MAZAŃCOWICE_2022 _2023