Kolejne zwycięstwo!

Nasze drużyny BRD (w obu kategoriach wiekowych) kolejny raz odniosły zwycięstwo, tym razem w eliminacjach okręgowych Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się w naszej szkole we wtorek 25 kwietnia.

Rywalizacja rozpoczęłą się punktualnie o godzinie 9.00. Uczestników przywitała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach Pani Ewa Naglik wraz z Wójtem Gminy Jasienica, Panem Januszem Pierzyną, którzy gratulowali wszystkim zwycięstwa w eliminacjach powiatowych i życzyli powodzenia podczas finału okręgowego.
W turnieju brały udział drużyny z Bielska-Białej oraz z powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego. Zawody prowadzone były w dwóch grupach wiekowych. W grupie I rywalizowali uczniowie urodzeni w 2011 roku lub młodsi, a drużyna składała się z 2 dziewczynek i 2 chłopców. Starsi z kolei walczyli w drużynach 3-osobowych.
Oto składy zwycięskich drużyn: Nadia Piech, Justyna Pająk, Dominik Kasprzak, Miłosz Kreis (Grupa I ) oraz Oliwia Piech, Mateusz Kudziełko i Karol Stuglik (Grupa II)
Klasyfikacja:
Grupa I
1. miejsce ZSP Mazańcowice
2. miejsce SP Wisła Mała
3. miejsce SP 2 Ustroń
4. miejsce SP 13 Bielsko-Biała
5. miejsce SP 1 Łodygowice
Grupa II
1. miejsce ZSP Mazańcowice
2. miejsce SP 2 Ustroń
3. miejsce SP 2 Bystra
4. miejsce SP Warszowice
5. miejsce ZSP 1 Żywiec
Drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej asp. szt. Marka Gałuszki, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Aliny Puszyńskiej, Zastępcy Dyrektora Kuratorium Delegatury w Bielsku-Białej Pani Elżbiety Sobieskiej oraz przedstawiciela Wydziału Edukacji i Sporku UM Bielsko-Biała.
Wszystkim uczestnikom turnieju, a w szczególności zwycięzcom, serdecznie gratulujemy wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz zgodnej z przepisami umiejętności jazdy na rowerze. Obie zwicięskie drużyny z Mazańcowic będą reprezentować nasz region w turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 13 maja 2023 r. w SP w Kroczycach.
Jak zawsze trzymamy kciuki za Naszych!

Eugeniusz Moskała