Kaczuszki w Warowni Pszczyńskich Rycerzy

8 marca dzieci z  grupy Kaczuszki udały się na wycieczkę do Warowni Pszczyńskich Rycerzy.

Podczas wyjazdu poznaliśmy historię Pszczyny oraz dawnego życia i tradycji. Nasza przygoda w Warowni Pszczyńskich Rycerzy zaczęła się od  poznania historii pieczenia chleba. Następnie każde dziecko otrzymało kawałek ciasta , z którego formowało swój chleb. Nasze dzieła trafiły do specjalnego pieca.

Zabawa na rycerskim placu zabaw to była kolejna atrakcja tego dnia: m.in. przeciąganie liny, bitwa na poduszki i wiele innych.

W zamkowych komnatach wszystkie dzieci brały udział w bardzo wesołych i śmiesznych animacjach przygotowanych przez rycerza. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki  były pasowane na księżniczkę i rycerza oraz otrzymały dyplom.

Wszyscy świetnie się bawili.

Wycieczka z pewnością zalicza się do udanych i na długo zostanie w pamięci dzieci.

Zespół redakcyjny