Wycieczka Koła Turystycznego „Pionier” do Grodźca i Cieszyna.

W sobotę osiemnastego lutego, grupa uczniów naszej szkoły z klas 3-8 wzięła udział w wycieczce krajoznawczej do pobliskiego Grodźca oraz Cieszyna.

Wycieczkę zorganizowało Koło Turystyczne „Pionier”, a opiekunami uczestników byli w tym dniu p. Małgorzata Jakubiec, p. Katarzyna Barnaś-Dziergas oraz p. Bartłomiej Krótki. Podczas pierwszej części naszego wyjazdu, w Grodźcu, mieliśmy okazję zwiedzić niedawno odrestaurowany zamek – obiekt historyczny z XVI w. Obejrzeliśmy najpierw zamek z zewnątrz, a następnie przeszliśmy po podziemiach oraz innych ciekawych pomieszczeniach zamku oprowadzani przez przewodników. Dowiedzieliśmy się dużo na temat historii samego obiektu, historii regionu oraz na temat jego dawnych i obecnych właścicieli. Zamek zwiedzaliśmy w dwóch grupach, Podczas gdy młodsza grupa była wewnątrz budynku, grupa starsza zwiedziła okolicę, po której oprowadziła nas mieszkanka Grodźca, nasza nauczycielka historii, pani Katarzyna Jakubiec-Broda. Obejrzeliśmy ruiny starego kościoła pw. Świętego Bartłomieja, zabytkowy kamienny mostek obok starego budynku miejscowej szkoły, jak również obecny, murowany kościół św. Bartłomieja i obecny budynek szkoły, która jest najmniejszą szkołą w Gminie Jasienica. Po zakończonym zwiedzaniu zamku i okolicy, pojechaliśmy autokarem w dalszą drogę, w kierunku Cieszyna. W tej miejscowości mieliśmy okazję spędzenia czasu aktywnie na krytym lodowisku w hali miejskiego ośrodka sportu. Niektórzy z nas doskonalili umiejętności jazdy na łyżwach, inni dopiero się uczyli, ale wszyscy z pewnością dobrze się bawili. Po godzinnej ślizgawce mieliśmy czas na krótki odpoczynek, a następnie wszyscy przeszliśmy na parking gdzie czekał na nas autokar, i ruszyliśmy w drogę powrotną do Mazańcowic. Zapraszamy na następne wycieczki.

Zespół redakcyjny