Świąteczny czas w świetlicy – dużo się działo….

Miesiąc grudzień był czasem podsumowania świetlicowego konkursu pt. „Najpiękniejsze Mandale”.

Mandale to rysunki składające się z bardzo wielu szczegółów, a ich malowanie rozwija wyobraźnię, pozwala się zrelaksować i wyciszyć. W konkursie wzięły udział dzieci z klas drugich i trzecich, a prace zaczęły się już w listopadzie. Spośród uczestników konkursu wyróżnione zostały: Zosia Lewandowska 2c, Julia Kukla 2c oraz Ewelina Barabasz 3a. Wszystkim osobom biorącym udział  gratulujemy wytrwałości.
Oczywiście dominującą tematyką świetlicowych zajęć w grudniu były Mikołajki i czas Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z zapałem wykreślali, kodowali, śpiewali, tańczyli, tworzyli ciekawe prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na gazetkach szkolnych i tablicach przy wejściu głównym. Na uwagę zasługuje szczególnie ekspozycja pt.: „Choinkowa twórczość świetlicy” przedstawiająca choinki wykonane różnymi technikami plastycznymi.
W ramach przygotowań do świątecznego kiermaszu na rzecz akcji Pola Nadziei powstawały własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Uczniowie przygotowywali też kartki świąteczne dla Dyrekcji szkoły.
Bardzo sympatycznym akcentem tego przedświątecznego czasu było spontaniczne wykonanie przez uczniów układu tanecznego do znanych piosenek świątecznych.
Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania, chętni uczniowie zaprezentowali też własne aranżacje kolędowe podczas świetlicowego Koncertu Kolęd i Pastorałek.

Wychowawcy świetlicy.