WF na śniegu.

Czy śnieg i lekcje wychowania fizycznego na świeżym powietrzu to dobry pomysł?

Okazuje się, że w wielu placówkach dzieci w ramach lekcji wychodzą na spacery, rzucają się śnieżkami czy prowadzą ciekawe eksperymenty.
Uważam, że to super dla zdrowia: hartowanie, odetchnięcie powietrzem, ruch dla kręgosłupa. Zwłaszcza, że nie wszyscy rodzice mają czas na spacery po pracy. Dla niektórych dzieci to jedyna okazja, żeby pobyć na dworze. Co jednak sądzą o tym rodzice?
 Rodzicielskie "za" i "przeciw"
Wychodzenie na dwór zimą w szkole i przedszkolu budzi wśród rodziców mieszane uczucia. To, co w krajach skandynawskich jest normą, u nas nadal stanowi kość niezgody i jest kwestią dyskusyjną. Jedni rodzice są "za", inni wyrażają stanowczy sprzeciw. Znalezienie złotego środka bywa bardzo trudne.
A co o tym myślą sami uczniowie? Wystarczy popatrzec na ich uśmiechnięte rumiane policzki.

Marzena Muzyka