Pola Nadziei

Tradycją w naszej szkole stało się już organizowanie świątecznego kiermaszu charytatywnego w ramach akcji „Pola Nadziei”, który odbył się 7 - 8 grudnia.

Akcja ta ma na celu zebranie funduszy dla hospicjów. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci w ramach wolontariatu zbierały datki dla Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego w Bielsku – Białej. W ramach zajęć świetlicowych dzieci z klas 1-3 tworzyły ozdoby choinkowe z szyszek, świeczniki, kartki świąteczne, malowały torby na zakupy w świąteczne wzory. Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w organizację kiermaszu przynosząc zakupione lub zrobione własnoręcznie ozdoby świąteczne.
W ramach akcji „Pola Nadziei” wzorem poprzednich lat 17 grudnia wolontariusze z naszej szkoły pod opieką nauczycieli kwestowali również w sklepach na terenie Mazańcowic.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i za zaangażowanie.

Piecha-Grabiarz Ewelina