Reprezentacja szkoły podczas XX Powiatowego Rajdu Brązowego Liścia.

W dniu 8 października 2022 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach wzięli udział w Jubileuszowym XX Powiatowym Rajdzie „Brązowego Liścia”, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz Oddział PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej.

W tegorocznej edycji rajdu wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły – sympatyków górskich wycieczek oraz Koła Turystycznego „Pionier”. Byli to uczniowie z klas od III do VIII, pod opieką pani Małgorzaty Jakubiec, pani Katarzyny Barnaś-Dziergas oraz pana Bartłomieja Krótkiego.
Trasa rajdu przebiegała tym razem w rejonie Błatniej i pobliskich szczytów Beskidu Śląskiego. Grupa dzieci i młodzieży reprezentująca naszą szkołę w Mazańcowicach przeszła pod opieką przewodnika PTTK trasą górską wiodącą od miejscowości Jaworze Nałęże przez szczyt Błatniej do Jaworza Centrum. Po drodze grupa zatrzymała się na krótki odpoczynek przy schronisku. W centrum miejscowości Jaworze, w lokalnym amfiteatrze została zorganizowana meta oraz podsumowanie rajdu, w którym uczestniczyli również uczniowie innych szkół powiatu bielskiego.
Podczas pobytu na mecie uczestnicy wycieczki mieli możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sportowych - rywalizując z koleżankami i kolegami z innych placówek oświatowych - oraz w prezentacjach wokalnych w trakcie których można było zaprezentować swoje umiejętności. Odważniejsi mogli również skorzystać ze ścianki wspinaczkowej gdzie nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy GOPR. Grupa uczniów i uczennic z klas trzecich oraz piątych zaprezentowała na scenie swoje talenty wokalne. Za odwagę i występ przed publicznością zgromadzoną w amfiteatrze występujący otrzymali drobne upominki.
Pogoda podczas rajdu dopisała. Po podsumowaniu imprezy przez władze Starostwa Powiatu Bielskiego uczniowie reprezentujący naszą szkołę przeszli spacerem na parking skąd autokar zabrał nas z powrotem do Mazańcowic. Zapraszamy na następne wycieczki.

Zespół redakcyjny