Jedz owoce i warzywa, będziesz zdrów jak ryba!

Kontynuacja zajęć prozdrowotnych w świetlicy.

Październik to miesiąc obfitujący w niezwykle bogate dary jesieni jakimi są między innymi owoce i warzywa. W związku z tym wychowankowie świetlicy kontynuowali  cykl zajęć propagujących zdrowe odżywianie. Zajęcia były związane z Dniem Owoców i Warzyw. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie witaminy kryją się w owocach i warzywach i na co mają wpływ. Uczniowie  świetnie poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zagadkami. Grupy świetlicowe tworzyły wspólnie prace plastyczno-techniczne: Jedna grupa zrobiła „Kosze z owocami i warzywami” używając pasteli oraz plasteliny, druga grupa zajęła się tworzeniem wydzierankowych owoców, trzecia grupa stworzyła piramidę zdrowego żywienia. Efekty prac naszych uczniów można było podziwiać na gazetkach w auli szkolnej.

Jeśli chcesz się żywić zdrowo,
jadaj zawsze kolorowo!
Jedz owoce i jarzyny,
to najlepsze witaminy!
Jedz razowce z grubym ziarnem,
zdrowe jest pieczywo czarne!
Na kanapkę, prócz wędliny,
połóż listek zieleniny!
I kapusta, i sałata,
w witaminy jest bogata!
Mleko, jogurt, ser, maślanka –
to jest twoja wyliczanka!
Chude mięso, drób i ryba
to najlepsze białko chyba!
Sok warzywny, owocowy,
kolorowy jest i zdrowy!
Kto je tłusto i obficie,
ten sam sobie skraca życie!

Ewelina Piecha-Grabiarz