Światowy Dzień Jabłka

Światowy Dzień Jabłka obchodzony 28 września był pierwszym etapem cyklu zajęć przeprowadzonych w świetlicy w ramach profilaktyki zdrowotnej „Warzywa i owoce są zdrowe”.

Wzięły w nich udział dzieci z kilku grup świetlicowych.  W dniu Święta Jabłka, podczas zajęć w kręgu, uczniowie poznali zalety spożywania tego  popularnego owocu. Dowiedzieli się również, jakie są właściwości jabłek i jak  je wykorzystać  w naszym codziennym jadłospisie. Po teorii uczniowie przystąpili do innych form zajęć: były ulubione przez dzieci wykreślanki, quizy, a także prace plastyczne z wykorzystaniem ciekawych technik mieszanych – m.in.: malowanie na cukrze, czy folii bąbelkowej. Na zakończenie zajęć na wszystkich czekał zdrowy poczęstunek.

Wychowawcy świetlicy.