Laboratoria przyszłości - lekcje pokazowe

W dniach 26 i 27 września 2022r. uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcjach pokazowych z wykorzystania drukarek 3d na róznych przedmiotach.

Klasa 1b, 3b - „Wykorzystanie druku 3D w edukacji wczesnoszkolnej”- tematem przewodnim zajęć było poznanie zegara. Uczniowie obserwowali jak drukarka drukuje elementy zegara. Zwieńczeniem zajęć był pokaz wydrukowanych postaci z bajek zasada działania i obsługa drukarki 3D.

Klasa 4c- „Wykorzystanie druku 3D na lekcjach matematyki”- uczniowie poznają przykłady zastosowania drukarki 3d na lekcjach matematyki - wydruk brył (prostopadłościan, sześcian, ostrusłup prawidłowy trójkątny, ostrosłup prawidłowy czworokątny.)

Klasa 5a - „Wykorzystanie druku 3D na lekcjach informatyki”- zasada działania i obsługa drukarki 3D.

Klasa 8a - „Wykorzystanie druku 3D na lekcjach języka polskiego” - wydruk Godła Polski.

Klasa 8b - „Wykorzystanie druku 3D na lekcjach fizyki” - wydruk pomocy dydaktycznych do lekcji o  sile wyporu - statek i energii spreżystości - katapulta.