Zwycięstwo w międzyszkolnym konkursie literackim

W maju uczniowie z naszej szkoły pod opieką swoich nauczycieli języka polskiego wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie „Wiosna, ach to ty…” organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzicy. Polegał on na napisaniu wiersza o tematyce wiosennej i był skierowany do uczniów z klas V-VIII.

Do rywalizacji o tytuł najlepszego poety przystąpili uczniowie z pięciu szkół mieszczących się na terenie naszej gminy. Do organizatorów wpłynęło 26 prac, a poprzez ich napisanie uczniowie mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje językowe, kształtować wrażliwość artystyczną oraz przedstawić piękno otaczającego nas świata w formie literackiej.

Miło nam poinformować, że jury, które poziom konkursu określiło jako bardzo wysoki, przyznało zaszczytne I miejsce uczniowi naszej szkoły Pawłowi Liszce z klasy V b za utwór pt. „Wiosenne obserwacje”. Paweł został nagrodzony nagrodą książkową oraz pamiątkowym dyplomem.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych pisarskich sukcesów!

Koordynatorki konkursu: B. Krygier i K. Wasilew