Podsumowanie zbiórki zużytych baterii

Baterie różnej wielkości i różnego typu towarzyszą nam na co dzień. Możemy je znaleźć w zegarkach, zabawkach, pilotach do telewizora, telefonach komórkowych czy aparatach. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z ich szkodliwości i wyrzucamy je do kosza. Baterie to jednak odpady niebezpieczne, które zawierają substancje toksyczne takie jak ołów czy rtęć.

Nasza szkoła wspierając ochronę środowiska od wielu lat znajduje się w programie zbiórki zużytych baterii. Nasi uczniowie i tym razem nie zawiedli. Udało nam się zebrać i zabezpieczyć 160 kg zużytych baterii.

Na szczególne wyróżnienie pod względem ilości przyniesionych baterii zasługują:

- Aleksandra Piekara, Jan Piekara, Kornelia Szczygieł, Maria Gojny, Julia Donocik, Kacper Zontek, Julia Sadlok, Weronika Machalica, Igor Rycko.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w zbiórkę zużytych baterii serdecznie dziękujemy.