XX Jubileuszowy Rajd Powiatowy „Magurka 2022”

W dniu 11 czerwca 2022 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Adama Mickiewicza w Mazańcowicach oraz reprezentacja Koła Turystycznego „Pionier” wzięli udział w XX Jubileuszowym Rajdzie Powiatowym „Magurka 2022” organizowanym przez Starostwo Powiatowe oraz Oddział PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej.

W wycieczce wzięło udział 27 uczniów pod opieką pani Małgorzaty Jakubiec, pani Danuty Tyszeckiej oraz pana Bartłomieja Krótkiego. Przejście piesze odbyło się pod opieką przewodnika PTTK, trasą z Wilkowic na Magurkę Wilkowicką gdzie miała miejsce meta rajdu. Na mecie uczestnicy mieli możliwość odpoczynku, zjedzenia ciepłego posiłku oraz wzięcia udziału w prezentacjach wokalnych. Uczeń klasy 5c Mateusz Kudziełko zajął II miejsce w Konkursie Wiedzy o powiecie bielskim. W prezentacjach wokalnych wzięły udział uczennice klasy 4a i 2a. Po atrakcjach zapewnionych przez organizatorów w dobrych humorach przy pięknej pogodzie zeszliśmy szlakiem turystycznym w kierunku Bielska-Białej Mikuszowic skąd autokar zabrał nas z powrotem do Mazańcowic. Zapraszamy na wycieczki z „Pionierem” w przyszłym roku szkolnym.

Zespół redakcyjny