Akcja -Góra Grosza

„Jeden grosz znaczy niewiele,

ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Kolejny raz uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnych w Mazańcowicach wzięli udział w wielkiej zbiórce monet – Góra Grosza.

Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka, rodzinach zastępczych czy przebywają w pogotowiu opiekuńczym. Ważnym aspektem edukacyjno-wychowawczym akcji jest uświadomienie wychowankom, że każdy grosz ma znaczenie, a działając razem możemy osiągnąć znacznie więcej - w myśl motta przewodniego: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

W tym roku udało się zebrać 555 zł.

Na pierwszym miejscu uplasowała się  klasa IIIa, drugie miejsce zajęła klasa IIb, a trzecie ex aequoklasy VIId i VIIIc. W akcji wzięły udział również klasy: Ia, Ib, Ic, IIa, IIc, IIIb, IIIc, IVb, IVc, Va, Vc, VIa, VIId, VIIIa, VIIIb, VIIIc, VIIId.

Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę wychowawcom i uczniom serdecznie dziękujemy.