Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej

Każdy doskonale zna datę 21 i 22 stycznia, ponieważ to w te dni swoje święto obchodzą kochane babcie i kochani dziadkowie.

W świetlicy szkolnej cały miniony tydzień poświęcony był tematyce tych dwóch specjalnych dni, a dzieci z wszystkich grup świetlicowych z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do przygotowywania upominków. Wśród nich znalazły się ciekawie zdobione laurki, wykonane własnoręcznie piękne kwiatki z życzeniami, a także praktyczne, całoroczne kalendarze.

Przygotowywanie podarunków było świetną okazją dla uczniów do wykazania się kreatywnością. Podczas tych zajęć poprzez zabawę dzieci angażowały się i ćwiczyły wiele zmysłów. Nie zabrakło też miejsca podczas zajęć tematycznych na piękne piosenki poświęcone babciom i dziadkom.

Pojawiły się też inne pomysły. Uczennice z klasy 2a oraz 3a przygotowały dla swoich kochanych dziadków specjalną niespodziankę - układ taneczny. Został on wymyślony i zrealizowany w całości przez dziewczęta, które chciały w ten sposób wyrazić swoją miłość i wdzięczność.

Uczniowie oprócz pracy twórczej chętnie opowiadali za co kochają te ważne dla nich osoby, wskazując zwłaszcza na takie wartości jak: przyjaźń, bezinteresowna pomoc czy przekazywanie tradycji i wartości rodzinnych.