Wystawa i warsztat kreatywny w Galerii BWA

W ramach współpracy z Galerią BWA w dniu 11 grudnia 2021 r. odbyła się wycieczka członków Koła Turystycznego PTTK „ Pionier” do Bielska-Białej.

Po dotarciu do centrum miasta uczniowie wraz z opiekunem przeszli fragmentem szlaku zabytków techniki i architektury. W trakcie spaceru uczestnicy mogli zobaczyć m.in. zabytkowy Dworzec PKP, nowoczesne przejście podziemne czy zabytkowe kamienice i wille na ulicach: 3 Maja

i Mickiewicza oraz odczytać opisujące je tablice informacyjne.

Celem wycieczki była m.in wizyta w Galerii BWA i zwiedzenie finałowej wystawy Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021 odbywającej się pod honorowym patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W odbiorze symboliki obrazów pomogła dzieciom Pani historyk sztuki, która  po wspólnym oglądnięciu galerii poprowadziła  warsztat kreatywny.

Uczniowie pod fachowym okiem wykonywali prace farbą akrylową

z wykorzystaniem różnych technik i szablonów świątecznych motywów .

Piękne efekty z rozmachem wykonanych kompozycji można zobaczyć na zdjęciach lub szkolnej wystawceJ

Na zakończenie uczestnicy przeszli szlakiem bajkowych postaci i po wykonaniu pamiątkowych zdjęć szczęśliwie powrócili do domów.

Zapraszamy chętnych uczniów na kolejne spotkania ze „sztuką w mieście”

Opiekunowie Koła Turystycznego