Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

W bibliotece szkolnej w dniach 22, 27 i 29 października 2021 roku, odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika

uczniów klas pierwszych (oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa). W uroczystości tej wzięli udział wszyscy uczniowie klas Ia, Ib, Ic oraz wychowawcy: Pani Renata Sierota, Pani Anna Burian i Pani Patrycja Derlich. Bibliotekarz Tomasz Bednarek zapoznał uczniów z regulaminem i zasadami wypożyczania książek, godzinami pracy wypożyczalni oraz czytelni. Po części wstępnej pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie:

"My uczniowie pierwszej klasy Tobie, Książko, przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy.

Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie

i z Twych rad i Twych mądrości korzystać od dziś usilnie !"

Po tym tak ważnym przyrzeczeniu każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany "kredką" na nowego czytelnika naszej szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tej uroczystości, każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki oraz życzenia wspaniałych przygód w świecie książek.

Mamy nadzieję, że dzieci zostały zachęcone do czytania i częstego wypożyczania książek, zapewne biblioteka będzie im się kojarzyła z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem gdzie są mile widziani i którą będą chętnie odwiedzać.
Do zobaczenia w w bibliotece !

Zespół redakcyjny