Smak życia, czyli debata o dopalaczach

Szkoła dołączyła do realizacji programu profilaktyki uniwersalnej pt. „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” autorstwa dr Krzysztofa Wojcieszka.

Program został przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii i zaproponowany do kompleksowych działań profilaktycznych przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

Głównym CELEM PROGRAMU  jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.

Warto również odsłuchać polski talk-show internetowy,  przeprowadzony przez dziennikarza Rafała Gęburę emitowany na kanale You Tube z uczennicą gimnazjum zażywającą wówczas dopalacze i narkotyki. 7 metrów pod ziemią - Brałam dopalacze, cenę płacę do dziś. https://www.youtube.com/watch?v=8TVt4z7i3mQ