I N D U S T R I A D A 2021-Technika.To Was zaskoczy!

W sobotę 11września, w ramach obchodów XII Industriady, uczniowie klasy czwartej zostali zaproszeni do udziału w warsztacie kreatywnym „Świat w kalejdoskopie” do Oddziału Muzeum Historycznego „Stara  fabryka”. Przy tej okazji uczestnicy wycieczki pod opieką Danuty Tyszeckiej zapoznali się  z wybranymi atrakcjami miasta Bielska-Białej na szlaku techniki i zabytków architektury.

Pierwszym punktem spaceru był bielski dworzec PKP

z zabytkowym budynkiem gdzie można było podziwiać pięknie odnowione wnętrza (galeria zdjęć) czy wyjść na dworcowe perony.

Dzieci były tu po raz pierwszy, więc ciekawostką były również tradycyjne, papierowe rozkłady jazdy pociągów, kasy biletowe czy tablice wyświetlające odjazdy i przyjazdy.

Kolejnym przystankiem był Park Słowackiego z budynkiem Bielskiego Centrum Kultury i piękną fontanną gdzie można było  posilić się i chwilę odpocząć.

Nowym doświadczeniem dla dzieci była wizyta w Galerii BWA na wystawach czasowych bielskich artystów Teresy Sztwernia : „Utajone” i Michała Kliś: „Wyrwane z niepamięci” (link: http://galeriabielska.pl/wystawy/aktualne).

Na drodze do „Starej Fabryki” uczestnicy zatrzymywali się przy kilku tablicach opisujących historyczne budynki czy miejsca (w galerii zdjęćJ). W Oddziale Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej w ramach obchodów Industriady można było zwiedzić wystawę:

„Od włókiennictwa do małego fiata…”.Uczestnicy, po wprowadzeniu w historie rozwoju przemysłu w regionie, wzięli udział w  warsztacie kreatywnym : „Świat w kalejdoskopie”. Inicjatorzy warsztatu pomagali uczniom wykonać własne kalejdoskopy co było niełatwym, ale bardzo ciekawym doświadczeniem (galeria zdjęć).

Zapraszamy na kolejną wycieczkę z „warsztatem” w programieJ

Opiekunowie Koła Turystycznego „Pionier”