„Kwitnące drzewka” - cykl zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej

Maj to niezwykły miesiąc, w którym kwitnie wiele  roślin. Dlatego wychowawcy świetlicy zachęcili uczniów klas I – II do udziału w cyklu zajęć plastycznych pt. „Kwitnące drzewka”, w których wychowankowie bardzo chętnie uczestniczyli.

Głównym celem tych zajęć było zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody  oraz twórcza zabawa z wykorzystaniem  technik plastycznych o różnych formach ekspresji i użytych do prac materiałów.

Każda praca w ciekawy  sposób zamieniała się w kwitnące drzewko, które po zastosowaniu różnych technik okazało się bardzo efektowne, a twórcze działanie przyniosło dzieciom wiele radości. Dominowały takie techniki jak: stemplowanie, odbijanie z wykorzystaniem różnych przedmiotów, metoda quillingu (spiralki), barwienie przedmiotów, bibułkarstwo, rozcieranie pasteli.

Prace dzieci zostały wyeksponowane na gazetce w auli szkolnej, by pozostali uczniowie mogli rozpoznać w nich zastosowane techniki plastyczne.

Zachęcamy do oglądnięcia galerii.