Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Adama Mickiewicza w Mazańcowicach

POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

W szkole podstawowej nr 36 w Bielsku-Białej policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili powiatowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Dwa dni rywalizacji pozwoliły wyłonić najlepsze drużyny, które będą reprezentowały miasto Bielsko-Biała
i powiat bielski na kolejnym szczeblu rywalizacji tj. eliminacjach okręgowych. Pierwsze miejsca
w obu grupach wiekowych zajęły drużyny z naszej szkoły w składzie: Anna Sadlok, Oliwia Iskrzycka, Ksawery Kotas, Kajetan Donocik – grupa młodsza oraz Nadia Piech, Karol Sadlok, Dominik Kasprzak – grupa starsza ((rezerwową zawodniczką w tej grupie była Martyna Szczepaniak).

Klasyfikacja:

Grupa I (młodsza):
1 miejsce – ZSP Mazańcowice
2 miejsce – SP nr 29 w Bielsku-Białej
3 miejsce – SP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

 

Grupa II (starsza):
1 miejsce – ZSP w Mazańcowicach
2 miejsce – SP nr 13 w Bielsku-Białej
3 miejsce – SP nr 29 w Bielsku-Białej

 

            Drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Zastępcy Prezydenta Bielska-Białej Igora Kliś, Członka Zarządu Powiatu Bielskiego Doroty Nikiel, Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji
w Bielsku-Białej mł. insp. Jacka Śliwki, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Aliny Porębskiej-Puszyńskiej,

           Wszystkim uczestnikom turnieju, a w szczególności NASZYM ZWYCIĘZCOM, serdecznie gratulujemy wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz umiejętności jazdy na rowerze zgodnych
z przepisami. Drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsca oraz gospodarze będą reprezentować powiat bielski w turnieju na szczeblu okręgowym, który odbędzie się również w SP 36 w Bielsku-Białej, w dniu 28 kwietnia 2026 r. Rywalizacja w etapie okręgowym odbędzie się pomiędzy powiatami bielskim, cieszyńskim, pszczyńskim i żywieckim. Trzymamy kciuki za nasze drużyny!

Zespół redakcyjny