Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Adama Mickiewicza w Mazańcowicach

Mnożenie do nieba - trzy poziomowe schody matematyczne

19 czerwca 2024r. (środa) w naszej szkole zostały wykonane nowe schody matematyczne, które są świetnym sposobem na wizualne i interaktywne nauczanie tabliczki mnożenia.

Każdy poziom schodów zawiera kartki w różnych kolorach, co ułatwi uczniom zapamiętywanie poszczególnych wyników. Na pierwszym poziomie znajdują się przykłady mnożenia przez 1, 2 i 3, co pozwoli uczniom zrozumieć podstawową zasadę mnożenia. Drugi poziom schodów poświęcony jest mnożeniu przez 4, 5 i 6, co wprowadza uczniów w bardziej złożone obliczenia. Na trzecim poziomie znajdują się kartki z wynikami mnożenia przez liczby 7, 8 i 9, co stanowi pełne spektrum tabliczki mnożenia. 

Kolorowe karteczki umieszczone na schodach pomogą uczniom kojarzyć konkretne kolory z wynikami mnożenia. Dzięki umieszczeniu tabliczki mnożenia na schodach, uczniowie będą mieli codzienny kontakt z matematyką w naturalny sposób. Schody matematyczne mogą również służyć jako narzędzie do gier i zabaw edukacyjnych, które będą angażować uczniów w naukę. Uczniowie mogą ćwiczyć mnożenie podczas przerw lub wchodzenia po schodach, co czyni naukę bardziej interaktywną i przyjemną. 

Udanej i owocnej nauki dla wszystkich uczniów. 

 

                                                                           nauczycielka matematyki, Anna Miler