Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Adama Mickiewicza w Mazańcowicach

Innowacja pedagogiczna - "Matematyczne podróże te małe i duże"

Innowacja pedagogiczna "Matematyczne podróże to małe i duże" została wprowadzona, aby rozwijać umiejętności matematyczne uczniów w ciekawy i angażujący sposób.

Uczniowie klas IV wykonywali 6 zadań związanych z matematyką w kontekście podróży. Pierwsze zadanie polegało na zaplanowaniu i wykonaniu dowolnej potrawy, oraz podaniu jej przybliżonego kosztu. Drugie zadanie wymagało od uczniów napisania i wysłania listu lub pocztówki do znajomej/go, oraz podaniu kosztu wysyłki. Trzecie zadanie polegało na zaplanowaniu wycieczki pieszej lub rowerowej, podaniu miejsca rozpoczęcia i zakończenia trasy, oraz podaniu przybliżonego czasu i dystansu wycieczki. W czwartym zadaniu uczniowie musieli odnaleźć geometrię w architekturze. Piąte zadanie dotyczyło geometrii w przyrodzie. Uczniowie musieli znaleźć 3 symetrie lub 3 fraktale w otaczającej ich przyrodzie. Ostatnie szóste zadanie polegało na wykonaniu za pomocą kredy mozaiki matematycznej o polu powierzchni 1m kwadratowego. Na zakończenie projektu, uczniowie wykonywali plakat zatytułowany: "MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE".

Uczniowie byli zachwyceni nowatorskim podejściem do nauki matematyki, które łączyło teorię z praktycznymi zastosowaniami. Innowacja "Matematyczne podróże te małe i duże" nie tylko rozwijała umiejętności matematyczne, ale także inspirowała uczniów do planowania własnych podróży na przyszłość.

Tegorocznymi MATEMATYCZNYMI PODRÓŻNIKAMI zostały:

Natalia Danel

Helena Mojeścik

Ewelina Barabasz

Karolina Barabasz

Kinga Kowalczyk

Martyna Seminowicz

Uczennice otrzymały odznakę MATEMATYCZNEGO PODRÓŻNIKA oraz został Im nadany CERTYFIKAT. Serdecznie gratulujemy !!!

 

                                                                            nauczycielka matematyki, Anna Miler